Adres salonu: 37-450 Stalowa Wola, al. Jana Pawła II 13/239 +48 733142756
3
2
1

Dawka wiedzy

okna

Kiedy powinniśmy wymienić okno ?

Okna w naszym budynku stanowią ważny element. Służą nam na co dzień, a dzięki nim do środka dociera powietrze, światło oraz ciepło. Dobrej jakości okna PCV są bardzo wytrzymałe i powinny nam służyć ponad dwadzieścia lat. Na ich stan jednak ma wpływ kilka czynników takich jak warunki atmosferyczne, sposób użytkowania czy sam montaż okna. Musimy liczyć się z tym, że od czasu do czasu potrzebują konserwacji, a czasami wymiany. Warto dlatego wiedzieć w jaki sposób rozpoznać czy nasze okno wymaga wymiany.

  • Wyższa temperatura latem i wyższe koszty ogrzewania: powodem tego może być rozszczelnienie poszczególnych elementów, których regulacja jest już niemożliwa.
  • Uszkodzenia, rozbicia, wyłamania: okna są narażone na fizyczne uszkodzenia, czasami jeżeli uszkodzenie nie jest duże, kwalifikuje się do naprawy. Jednak gdy dojdzie do zbicia jednej szyby, nawet gdy druga jest nienaruszona, należy wymienić całe okno.
  • Duży hałas: przy wyborze okna musimy pamiętać o izolacji akustycznej. Dźwiękoszczelność jest określana przez współczynnik Rw, który im wyższy tym lepszy.
  • Wygląd estetyczny: dawniej dostępne były głównie białe okna PCV, dzisiaj mamy o wiele szerszy wybór oraz rozwiniętą gamę kolorów. Niekiedy dobrą okazją na wymianę okien jest generalny remont w domu lub w mieszkaniu. Biorąc pod uwagę bogaty wybór stolarki okiennej z łatwością jest możliwość dopasowania okna do wnętrza.